V letu 2011 je bila vzpostavljena nova e-Zemljiška knjiga, ki je naenkrat povzročila mnogo vprašanj, ki so se nanašala na redno delo geodetskih izvajalcev. Zaposleni na Digi dati smo poleg rednega dela vedno delovali tudi v različnih organizacijah in združenjih in se tudi na ta način trudili za napredek stroke. Zaradi slabega pretoka informacij med Geodetsko upravo in izvajalci, kakor tudi med izvajalci samimi, smo začutili veliko potrebo po vzpostavitvi sodobne baze strokovnega znanja, ki bo vzpostavljena na svetovnem spletu in kot taka dostopna vsem zainteresiranim izvajalcem geodetskih storitev, kot tudi zaposlenim na Geodetski upravi RS.
In izmislili smo si GEOblog, ki je takoj požel velik inters in hitro pridobil veliko bralcev. Kmalu je delo na GEOblogu preraslo ljubiteljsko ukvarjanje naših sodelavcev s problemi geodetske stroke, zato smo za sodelovanje in pokroviteljstvo pridobili še GIZ geodetskih izvajalcev in Matično sekcijo geodetov pri IZS.
Danes smo v desetem letu delovanja, preko 2.000 prispevkov predstavlja neprecenljivo bazo znanja, preko 900 unikatnih uporabnikov pa dobiva redne strokovne informacije dnevno preko spleta in vsak ponedeljek preko posebnega tedenskega sporočila na spletno pošto, kjer so objavljene vse novosti minulega tedna.
Zanimivo je, da priljubljenost GEObloga še vedno raste. Še vedno beležimo vsak ponedeljek preko 100 vpogledov v GEOblog. Ta aktivnost se preko tedna potem zmanjša, a je še vedno tako velika, da lahko rečemo, da na Digi dati vzdržujemo portal – bazo znanja, ki je najbolj obiskana od vseh dostopnih medijev v geodeziji.